top of page

Aleksandra Szober

Edukatorka, logopedka, terapeutka ręki, nauczycielka akademicka, trenerka szkoleń dla nauczycieli, autorka podcastu Edukacja mimochodem

1703722616131.jpg

Nie jest prawdą, że wybierając zawód, który kochasz, nie przepracujesz ani jednego dnia. Wręcz przeciwnie - poświęcisz mu czas, serce, pieniądze, zdrowie, energię. Ale po ponad 10 latach pracy w zawodzie staram się tę miłość do edukacji i terapii rozkładać w zrównoważony sposób. 

Nie pomogę każdemu dziecku. Nie z każdym rodzicem znajdę wspólny język umożliwiający współpracę. Nie każde dziecko pokocha moje zajęcia. To wszystko jest w porządku :) Możesz mieć jednak pewność, że każdego swojego podopiecznego otaczam (na tyle, na ile to możliwe) wsparciem, empatią, wyrozumiałością, pozytywną energią i wszystkim tym, czego nauczyłam się do tej pory - merytorycznie i życiowo.

Ostatnie lata poświęciłam pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi (na płaszczyźnie edukacyjnej, terapeutycznej i artystycznej). Swoje działania opieram na wiedzy (którą staram się stale poszerzać), doświadczeniu (dzięki współpracy z wieloma placówkami, miałam do tej pory pod swoimi skrzydłami ponad 700 podopiecznych - indywidualnie i grupowo) oraz empatii (której ogromne pokłady pozwalają mi na lepsze rozumienie potrzeb podopiecznych).

"Formalnie" ;) jestem absolwentką logopedii, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, edukacji muzycznej i plastycznej, Studia Wokalistyki Estradowej przy katowickiej Akademii Muzycznej w klasie Katarzyny Cerekwickiej i Beaty Bednarz oraz kursu "Terapia ręki i zaburzeń motoryki małej I i II stopnia. Diagnoza - terapia - masaż". Staram się stale rozwijać swoje umiejętności i wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach, m.in.:

- Sensoplastyka®

- Masaż Shantala dla dziecka

- Logorytmika w praktyce logopedycznej

- Podstawy anatomii dla logopedy

- Warsztat pracy terapeuty miofunkcjonalnego

- Zaburzenia czynności stawów skroniowo-żuchwowych a wady wymowy 

- Ćwiczenia budowania prawidłowego napięcia mięśniowego w terapii logopedycznej

- Wykorzystanie techniki tapingu w terapii logopedycznej

- Terapia opóźnionego rozwoju mowy – warsztat praktyczny

- Masaż logopedyczny w praktyce logopedycznej

- Integracja sensoryczna a rozwój mowy – funkcjonowanie układów zmysłowych i ich wpływ na rozwój dziecka

- Metody wspomagające terapię logopedyczną: relaksacja, elementy SI, logorytmika, terapia psychomotoryczna

- Rozwijanie kompetencji językowej i komunikacyjnej z wykorzystaniem stymulacji polisensorycznej

- Postawa ciała, a praca języka

bottom of page